کاربرد دستگاه پمپ وکیوم در صنعت سنگ

 

 

پمپ وکیوم در صنعت سنگ

1-کاهش ضایعات استخراج سنگ

تزریق مواداپوکسی به داخل کوپ سنگ به کمک پمپ وکیوم رینگ آبی انجام می شود که می توان از عوامل مجرب پیشتاز پمپ  در کمترین زمان ممکن سفارش داد بعد از تزریق مواد رزین اپوکسی به داخل کوپ سنگ سه الی چهار روز سنگ ها را رها می کنند تا کاملا خشک شود. که بوسیله این نوع از پمپ وکیوم ضایعات کوپ استخراج شده از معادن کاهش پیدا می کند. 

       پمپ وکیوم رینگ آبی                          

2-هواگیری رزین و پودر سنگ مصنوعی در دستگاه همزن

در روش هواگیری رزین از داخل سنگ می توان چند روش مثلا رزین را داخل قالب سیلیکون رزین ریخته شود و از رزین مخصوص زیور آلات استفاده شود یا اینکه رزین را در اتاقی گرم قالب گیری کرد که اینکار در بعضی از فصل های سرد ، سخت و پر هزینه است ویا اینکه از حباب گیری حین ترکیب کردن استفاده کرد که حباب اطراف ظرف به طور کامل خارج نمی شود.

هیچ چیزی بیشتر از دیده شدن حباب در رزین اپوکسی باعث ناراحتی اپوکسی کاران نمی شود که بهترین روش برای حباب گیری استفاده از دستگاه پمپ وکیوم برای حباب گیری اپوکسی است.در این روش قالب و رزین اپوکسی داخل مخزن وکیوم قرار گرفته و شروع به وکیوم کرده در واقع وکیوم باعث می شود حباب ها به روی سطح آمده و باعث می شودآن حباب از بین برود.

پمپ وکیوم آبی500

3-جابجایی سنگ به کمک جرثقیل وکیوم

در صنعت سنگ در بخش دیگری از خط تولید برای جابجایی سنگ ها از پمپ وکیوم استفاده می شود.پمپ وکیوم در این فرایند از فشار منفی (مکش) برای بلند کردن،حرکت و یا قفل کردن سنگ ها استفاده می شود در واقع پمپ وکیوم بوسیله اتصالاتی به قاپک ها وصل می شود و با روشن شدن پمپ و قرارگرفتن قاپک بر روی سنگ خلا ایجاد می کند که می توان به راحتی سنگ را جابجا کرد و یا آن را بلند و یا حرکت داد.

این نوع از پمپ وکیوم و صفحه خلا که برای مکش اجسام از آن استفاده می شود وکیوم لیفتینگ می گویند که در صنایع بسیار زیادی از آن استفاده می شود.پیشتاز پمپ یکی از بهترین تولید کننده های این نوع از پمپ وکیوم می باشد.

پمپ وکیوم آبی300