پمپ وکیوم  روغنی در دو دو مدل تک مرحله ای (one stage)  و دو مرحله ای(two stage)  در دنیا تولید و عرضه میگردند. 

پمپ وکیوم تک مرحله ای برای مصارف عمومی همچون سی ان سی چوب، روکش  mdf ،  وکیوم فرمینگ، حجامت در طب سنتی، ساکشن بیمارستانی و دستگاه های پرتابل ساکشن و ..... موراستفاده قرار میگیرد .

 پمپ وکیوم روتاری روغنی دو مرحله ای در دستگاه های آنالیز مواد، دستگاه اتوکلاو پلاسما، هوا گیری رزین، دستگاه فریز درایر، میکروسکوپ الکترونیکی، دستگاه گاز کروماتوگرافی، جهت تخلیه سیستم های کولر گازی ماشین، اسپیلت و ..... مورد مصرف قرار میگیرند.

پمپ های وکیوم تک مرحله زمانی که نیاز به تعمیر دارند فشار وکیوم (خلاء) آن دچار افت می شود و دیگر فشار وکیوم آن عدد درج شده بر روی پلاک پمپ نخواهد بود . عموما فشار وکیوم پمپ های روتاری روغنی تک مرحله ای بین ۲۰ میلی بار تا ۰.۱ میلی بار می باشد. بسته به نوع پمپ وکیوم که ساخت چه شرکتی متغییر می باشد. برلی مثال پمپ های ساخت شرکت بوش BUSH تا فشار وکیوم مطلق ۰.۱ میلی بار می رسند. و پمپ های وکیوم ساخت شرکت مریک تا ۰.۵ میلی بار خلاء می رسند.

بعد از ورود پمپ وکیوم  روتاری روغنی به کارگاه خدمات فنی مهندسی پیشتاز پمپ، کوپلینگ پمپ وکیوم روغنی با دست چرخانده می شود و در صورت جامپ نبودن پمپ و الکتروموتور، سلامت الکتروموتور با آمپرمتر تست می گردد و در صورت سالم بودن موتور پمپ وکیوم روتاری روغنی مورد تست قرار میگیرد و پارامترهای عملکردی پمپ شامل آمپر مصرفی موتور، فشار وکیوم  نشتی روغن، سر و صدای موتور، دود اگزوز خروجی پمپ وکیوم روتاری روغنی مورد تست و بازدید قرار می گیرند و تمامی این پارامترها ثبت می گردند.

در صورت مغایرت در فشار وکیوم گرفته شده در ورودی پمپ اقدام به باز کردن پمپ می گردد. و بعد از برآورد هزینه به مشتری محترم اعلام می گردد و در صورت تایید مشتری شروع به تعمیر پمپ وکیوم روتاری روغنی می گردد و در صورت عدم تایید مشتری هیچ گونه هزینه ای از مشتری بابت باز و بسته نمودن پمپ وکیوم روتاری روغنی گرفته نمی شود.

جهت تعمیر پمپ وکیوم روتاری روغنی ابتدا تمامی قطعات پمپ وکیوم روتاری روغنی باز شده و تماما شستشو داده می شوند. سپس تمامی قطعات بازرسی می شوند و در صورت معیوب بودن تعویض و یا اصلاح می گردند.

قطعات مصرفی پمپ وکیوم روتاری روغنی  شامل کاسه نمد، پکینگ، بلبرینگ، اورینگ، واشر ها، فیلتر سپراتور می باشند بعد از هر بار باز و بسته کردن پمپ وکیوم روتاری روغنی بیشتر قطعات مصرفی شامل کاسه نمد، اورینگ و بلبرینگ لزوما تعویض گردند

در صورت خوردگی و یا کوتاه شدت تیغه های پمپ وکیوم حتما تیغه ها را تعویض نموده و در صورت نداشتن تیغه های پمپ وکیوم با کارشناسان خدمات فنی مهندسی پیشتاز پمپ تماس حاصل بفرمایید تا در اسرع وقت تیغه های پمپ وکیوم روتاری روغنی را برای شما عزیزان تهیه و ارسال نماییم. 

اکثر پمپ های وکیوم شرکت های مطرح دنیا همچون ادوارد Edwards , لیبولد leybold و ..... دارای سیل کیت تعمیراتی هستند که قطعات مصرفی پمپ وکیوم روتاری روغنی را به مشتری ارائه می دهند ما می توانیم این سیل کیت را برای شما تهیه کنیم.

علت دود کردن پمپ وکیوم روتاری روغنی؛

  • یکی از علت های دود کردن پمپ وکیوم روتاری روغنی خرابی فیلتر سپراتور می باشد. بعد از گذشت مدت زمانی از کارکرد پمپ وکیوم فیلتر سپراتور یا پاره می شود و یا به دلیل پر شدن فیلتر از ذرات گرد و خاک دیگر توانایی جداسازی هوا از روغن را ندارد.
  • از دلایل دیگر دود کردن پمپ وکیوم روتاری روغنی درست نصب نکردن فیلتر سپراتور در خروجی پمپ وکیوم روتاری می باسد بین سطح تماس فیلتر و کارتر روغن باید سطح صیقلی باشد که با اورینگ و یا لاستیک آب بندی گردد. در صورت خرابی اورینگ و یا لاستیک آب بندی فیلتر سپراتور پمپ وکیوم روتاری روغنی در خروجی این پمپ ها دود ظاهر می شود که اگر به همین منوال پمپ وکیوم روتاری روغنی کار کند بعد از چند روز روغن پمپ کم می شود تا زمانی که روغن داخل پمپ تخلیه شده و به صورت اسپری شده به فضای بیرون پمپ پرتاب می شود و پمپ وکیوم روتاری روغنی بدون روغن کار کرده و بعد از چند ساعت پمپ وکیوم روتاری روغنی قفل می شود و هزینه تعمیر زیادی رو به بار می آورد.
  • پمپ وکیوم لیزر

فیلتر سپراتور پمپ وکیوم روتاری روغنی لیبولد برای دستگاه برش لیزر فلزات

فیلتر سپراتور پمپ وکیوم روتاری روغنی

فیلتر سپراتور پمپ وکیوم روتاری روغنی پوش